Tedavilerimiz

İmplant Tedavisi

Herhangi bir nedenle kaybedilmiş olan dişlerin boşluğuna, kaybedilen fonksiyon ve estetiği yeniden sağlamak amacıyla çene kemiğinin içine yerleştirilen vücudun kendi bir parçasıymış gibi kabul ettiği titanyumdan yapılan doğal diş kökünü taklit eden vidalardır.


Dental implantlar çene kemiği içinde diş kökünün görevini üstlenerek üzerine yapılacak olan protezi destekler ve böylece diğer dişlerde herhangi bir diş kesimi veya aşındırma yapmayı gerektirmez. Dental implantlar günümüzde eksik dişlerin yerine konulmasında tercih edilen en iyi yöntemdir.

Dental İmplant Avantajları ?

Çekilmiş diş bölgesindeki kemik erimesini durdurur. Çekilen diş bölgesinde kemikteki fonksiyonsuzluktan dolayı kemik rezorbe olur, erir.

Dental implant, dişsiz boşluğun karşı çenesindeki dişlerin boşluğa doğru uzamasını, boşluğun her iki yanındaki dişlerin ise bu yöne doğru devrilmesini engeller ve bu gibi durumlar sonucunda oluşacak çiğneme yetersizliği, eklem rahatsızlıkları, diş eti hastalığı gibi sorunları engeller.

İmplant tedavisi uygulandığında diş olmayan boşluğun telafisi için komşu dişlere herhangi bir işlem uygulamayı gerektirmez.

Hangi Durumlarda İmplant Tedavisi Yapılabilir ?

Diş eksikliğinde, estetik, fonksiyonel ve psikolojik gibi bir çok sorun yaşanabilmektedir.. En büyük sorun ise çiğneme fonksiyonunun yapılamamasıdır. Dental implantlar günümüzde eksik dişlerin yerine konulmasında en sık tercih edilen ve en sağlıklı yöntemdir.

  • Tek diş eksikliği
  • Birden fazla diş eksikliğinde köprüler
  • Tam dişsizlikte sabit köprü
  • Tam dişsizlikte haraketli protezler
Kimlere İmplant Uygulanabilir ?

Sağlığı iyi durumda olan, implantları destekleyecek oranda diş eti ve kemiği bulunan hastalarda implant tedavisi uygulanabilir. Çene kemiğinin yetersiz olduğu durumlarda ise kemik grefti, sinüs lifting operasyonu gibi ileri tedaviler uygulanarak implantın yerleştirilmesi için uygun şartlar elde edilebilir.

İmplant Tedavi Süreci Nasıldır ?

İşlem yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılarak tamamen ağrısız bir şekilde implant çene kemiğine yerleştirillir. Dental implantların çene kemiğine yerleştirilmesini takiben implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 6-8 hafta beklenir, ardından üzerine kaplama veya köprü yapılır.

Operasyon sonrası hafif şişlik görülebilir ancak ilk 12 saatte yapılan soğuk baskı uygulamasıyla bu şişlik önemli derecede azalacaktır. Şiddetli ağrılar beklenmez, doktor tarafından reçete edilen ağrı kesiciler ile ağrılar kontrol altına rahatlıkla alınabilir.

Uzmanlıklarımız &

Tedavilerimiz

Söz konusu diş hekimliği olduğunda bilgili olmak kadar ilgili olmak da önemlidir. Ağız ve diş sağlığınızı korumak için gösterdiğiniz hassasiyeti paylaşıyoruz. Sizi anlıyor, dinliyor, tüm tedavi sürecinizde kurduğumuz iletişimi önemsiyoruz.

Tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

{"wp_error":"cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate"}

Pin It on Pinterest

Share This