Tedavilerimiz

Dijital Diş Hekimliği

Dijital dünyadaki gelişmeler, Diş Hekimliği alanında da kendisini göstermiş, hekimlerin işlerini kolaylaştırıp daha pratik ve daha estetik çözümler sunmasına olanak sağlamıştır.

1980’lerin başında geliştirilen bilgisayar destekli dizayn ve üretim sistemi (CAD-CAM) sayesinde, geleneksel yöntemlerle yapılan ve haftalarca süren restorasyon tedavilerinin tek seansta yapılmasını mümkün kılmıştır. Kullandığımız bu yöntem hastalarımıza daha hızlı ve konforlu tedavi süreci sunar.

Bu sistem sadece hekimleri değil aynı zamanda hastaları da gerek tedavi süresi gerekse yapılan restorasyonun estetik beklentisi açısından son derece tatmin etmektedir.

Bu sayede lamina, inlet ve onley dolgu, porselen kuron ve köprüler hazırlanmak için üç boyutlu ağız içi optik tarayıcı ile taranıp bilgisayar ortamına aktarılır ve frezleme makineleriyle üretimi yapılır.

Dijital Diş Hekimliği Hakkında
Dijital Ölçü

Bu sistemde, hastanın ağzından alınan ölçüler, geleneksel yöntemlerin aksine dijital olarak hastanın ağzından optik kamera ile mikron derecelerindeki hassasiyet ile alınır.

Dijital Tasarım

Ağız içi optik kamera ile alınan ölçü bilgisayar ortamına aktarılarak 3 boyutlu olarak yapılacak olan restorasyon tasarlanır.

Üretim

Dijital olarak yapılan tasarım bittikten sonra, yapılacak olan dişler cad-cam destekli frezleme makinalarıyla üretilir.

Dijital Diş Hekimliği Avantajları
Geleneksel Ölçü Yöntemi Geride Bırakılmıştır

Eski yöntem ile ölçü alınması esnasında hastada oluşabilecek öğürme refleksi ve mide bulantısı gibi problemler elimine edilmiş ve bunlardan kaynaklanabilecek ölçü hataları da sıfıra indirilmiştir.

Tek Seans Diş Hekimliği (One Visit Dentistry)

Tedavi süresi minimuma indirilmekle beraber aynı seansta bile tedavilerin yapılmasına olanak sağlar.

Minimuma İndirilmiş Hata Payı

Yapılan tedaviler tamamen dijital ortamda gerçekleştiği için diş hekimine ve diş teknisyenine bağlı hata payını minimuma indirilmiştir.

Estetik ve Biyolojik Uyumluluğu Yüksek Materyallerin Kullanım İmkanı Artmıştır

Gelişen teknolojiyle beraber hastaların estetik beklentilerini tam anlamıyla karşılayan biyouyumluluğu yüksek, Cam-Seramik, Zirkonya gibi materyallerin kulllanımı artık daha kolaydır.

Dijital Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı

Dijital diş hekimliğinin bir diğer avantajı ise bu yöntem ile estetik gülüş tasarımı yapılabilmesidir.

Cad-Cam sistemi, ağız içinden optik kamera yardımıyla alınan ölçüyü üç boyutlu hale dönüştürdüğü dişleri, hastanın ağız ve yüz yapısına uygun oran ve formlarda uygun olarak istenilen tasarımın yapılabilmesine olanak sağlar.

Uzmanlıklarımız &

Tedavilerimiz

Söz konusu diş hekimliği olduğunda bilgili olmak kadar ilgili olmak da önemlidir. Ağız ve diş sağlığınızı korumak için gösterdiğiniz hassasiyeti paylaşıyoruz. Sizi anlıyor, dinliyor, tüm tedavi sürecinizde kurduğumuz iletişimi önemsiyoruz.

Tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

{"wp_error":"cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate"}

Pin It on Pinterest

Share This