Tedavilerimiz

İnley ve Onley Porselen Dolgu

Ağırlıklı olarak kalite odaklı çalışan diş polikliniklerinde / muayenehanelerde kullanılmakta olan İnley ve onley tedavileri, eğer dişlerde daha kompleks bir restorasyon uygulanacaksa tercih edilmektedir.


Dişin komple tedavisini düşündüğümüzde, koruyucu diş hekimliğine bir alternatif olarak sayılabilir. Dişinizdeki çürük hasarı normalden daha fazla olduğu durumlarda, porselen dolgular mükemmel bir tercihtir.

Sıradan dolgu dişin küçük hasarlar aldığında restorasyonu için uygulanacak iyi bir alternatiftir ancak daha büyük hasarları tedavi etmekte yetersiz kalmaktadır. Dişin komple kaybını önlemek ve sağlıklı diş dokusunu korumak için porselen dolgu kullanmaktayız. Bahsettiğimiz bu seramik malzemeler mükemmel fonksiyona ve estetik özelliklere sahiptir.

İnley ve Onley Porselen Dolgu

Dişlerinizde oluşan, sıradan dolgu işlemi ile tedavi olamayacak kadar büyük çürüklerde, porselen dolgular sayesinde başarılı şekilde iyileşme sağlanabilir!

İnley

Eğer dişin sadece bir yüzeyi (üst veya yan) hasar görmüşse, inley dolgu yeterli bir tedavi olacaktır. Dişteki boşluğu tamamen kapatacak ve diş yapısını güçlendirecektir.

Onley

Eğer bir dişte hem üst hem de yan tarafta hasar varsa, onley dolgu işlemi uygulanacaktır. Açıklıkları kapatmasının yanı sıra, diş yapısını güçlendirerek, dişin stabilizesini artıracaktır.

Protez işlerimizi laboratuvarımızda üretirken en yüksek kalitede malzemeler kullanmaktayız. Bunların arasında zirkonyum, e-max, cam seramik gibi malzemeleri sayabiliriz. Kliniğimizde üretilen tüm protezlerin 5 yıl garantisi mevcuttur!

İnley ve Onley dolguların avantajları
Mükemmel uyum

Dolgunuz, kliniğimizde kullanılan ağız içi tarayıcı sayesinde alınan dijital ölçünüzden laboratuvarımızda üretilir ve mükemmel bir uyum sağlanarak dişinize kalıcı olarak uygulanır.

Renk

Uygulanacak porselen dolgunun rengi laboratuvar ortamında hastanın kalan dişleriyle uyumlu olacak şekilde seçilmektedir. Kullandığımız materyaller renklenmeye karşı dayanıklıdır ve uzun yıllar estetik kalitesini devam ettirecektir.

Diş dokusunu kurtarma

Porselen dolgunuzu yerleştirirken sadece dişin zarar görmüş kısmına müdahale edilir ve doğal dişinizin kalan kısımlarına dokunulmamış olur. Diş restorasyonunda doğal dişinizi temel olarak kullanmak, dişin fonksiyonunu tekrar sağlıklı hale getirmek de çok önemlidir.

Daha kolay diş fırçalama

Dişinize uygulanan tam uyumlu porselen dolgu sayesinde, yemek kaçabilecek ve sonucunda çürüklere yol açabilecek tüm riskli bölgeler ortadan kalkacaktır.

Erişilmesi zor bölgelerde tedavi şansı

Sıradan dolgu ile ulaşılamayacak olan bölgelerde porselen dolgu kullanabilmekteyiz. Porselen dolgu özellikle iki diş arasındaki hasarlarda oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Güç ve dayanıklılık

Porselen dolgular çok sağlamdırlar ve çürükten zarar görmüş dişin eski sağlığına dönmesine büyük bir katkı sağlamaktadırlar.


Porselen dolguların üretimi ve yerleştirilmesi için kliniğimize sadece iki kez uğramanız yeterli olacaktır. Aynı gün içinde, porselen dolgu uygulaması yapabilmekteyiz. İlk randevunuzda ağız içi tarayıcı ile dijital olarak alınan ağız ölçünüz, diş laboratuvarımıza gönderilir.

Dişinize uygun olan renk tonu seçilir, imal edilir ve aynı günün akşamına porselen dolgunuz dişinize uygulanabilir. Kullandığımız ağız içi tarayıcı ve CAD/CAM sistemi ile ölçülerdeki hata payını sıfıra indirmiş bulunmaktayız.

Uzmanlıklarımız &

Tedavilerimiz

Söz konusu diş hekimliği olduğunda bilgili olmak kadar ilgili olmak da önemlidir. Ağız ve diş sağlığınızı korumak için gösterdiğiniz hassasiyeti paylaşıyoruz. Sizi anlıyor, dinliyor, tüm tedavi sürecinizde kurduğumuz iletişimi önemsiyoruz.

3D Dental Volumetrik Tomografi Ve Panoramik Radyografi

Tedavilerimiz

Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi

Tedavilerimiz

Brukszim ( Diş Gıcırdatma & Sıkma)

Tedavilerimiz

Dijital Diş Hekimliği

Tedavilerimiz

Diş Beyazlatma

Tedavilerimiz

Diş Protezleri

Tedavilerimiz

Endodonti – Kanal Tedavisi

Tedavilerimiz

Gummy Smile

Tedavilerimiz

İmplant Tedavisi

Tedavilerimiz

İnley ve Onley Porselen Dolgu

Tedavilerimiz

Ortodonti Tedavisi

Tedavilerimiz

Pedodonti – Çocuk Diş Hekimliği

Tedavilerimiz

Periodontoloji – Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Tedavilerimiz

Porselen Lamina Dişler

Tedavilerimiz

Zirkonyum Dişler

Tedavilerimiz

previous arrow
next arrow
Slider

Tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Pin It on Pinterest

Share This