Tedavilerimiz

Gummy Smile

Gülümsediğinizde diş etiniz fazla görünüyorsa ‘’gummy smile’’ diye tabir edilen gülüşe sahip olabilirsiniz. Diş boyutunuz normal ölçülerde olsa dahi, dişin üstünü kaplayan diş eti fazla ise, dişinizin uzunluğunu kısa gösterecektir. Bu durum düşük ve düzgün olmayan bir diş eti seviyesine neden olur.


Gummy smile tehlikeli bir durum değildir ve düşündüğünüzden çok daha fazla yaygındır. Ancak hastalar çoğu zaman özgüvenlerini zedelediği ve rahatsızlık duydukları için gummy smile tedavisi kararını vermektedirler.

Kişilerde Görülen ‘’Gummy Smile’’ Sebepleri Nelerdir?
İnce Üst Dudak

Eğer doğuştan ince bir üst dudağa sahipseniz, güldüğünüzde diş etiniz daha çok ortaya çıkacaktır.

Çocukluk Sürecinde Gelişim

Gelişimin ilk evrelerinde, bahsettiğimiz diş eti probleminin başlangıç belirtileri görülebilmektedir. Böyle durumlarda, tel tedavisine başlayarak bu problemin önüne geçilebilmektedir.

Anormal Şekilde Çıkan Dişler

Bazı durumlarda dişler olması gereken yerlerden çıkmayarak daha çok diş etinin gözükmesine sebep olabilirler.

Gummy Smile Tedavisi

DentOstim Kliniğinde, gummy smile tedavisi için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir;

Diş Eti Şekillindirme

Diş eti şekillendirme teknikleri diş eti seviyesinin düzeltilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tedavi yöntemi, fazlalık olan diş etinin seviyesiyle ilgilidir.

Ortodonti ( Diş Telleri )

Bu yöntem özellikle daha genç hastalarda daha etkilidir ve ileride olabilecek muhtemel diş eti sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Anti-Aging Tedavisi

Dudaklarınız ve çevresine uygulanacak kas gevşetici tedavilerle dudağınızın seviyesi daha aşağıya çekilir ve fazla görünen diş eti tamamıyla gizlenmiş olur.

Bu tedaviler genelde kuron uzatma prosedürleri olarak bilinirler ve güldüğünüzde ortaya çıkan diş eti miktarını azaltarak, dişinizi ortaya çıkaran güzel bir gülümseme sağlamaktadır.

Uzmanlıklarımız &

Tedavilerimiz

Söz konusu diş hekimliği olduğunda bilgili olmak kadar ilgili olmak da önemlidir. Ağız ve diş sağlığınızı korumak için gösterdiğiniz hassasiyeti paylaşıyoruz. Sizi anlıyor, dinliyor, tüm tedavi sürecinizde kurduğumuz iletişimi önemsiyoruz.

Tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

{"wp_error":"cURL error 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate"}

Pin It on Pinterest

Share This